حالت نمایش:  
 
انواع پودر كاكائو
 
تماس با ما

 

 

email: info@toosco.com

 

تلفن:36094376-051
فكس:36094376-051

 

 

email: info@toosco.com

 

تلفن:36094376-051
فكس:36094376-051

 
 

 

شركت كران آرا به عنوان نماينده انحصاري Moner cocoa S.A كشور اسپانيا ، ارائه كننده پودر كاكائو Moner مطابق با آناليز و استانداردهاي ملي ايران و منطبق با معيارهاي وزارت بهداشت ، غذا و دارو مي باشد.

در حال حاضر پودر كاكائو در قالب 2 نوع متفاوت PAD (قهوه اي تيره )، M40 (قرمز- قهوه اي تيره )  جهت مصارف گوناگون توسط شركت كران آرا آماده ارائه مي باشد.

تاريخچه و نحوه استفاده از کاکائو

درخت کاکائو براي هزاران سال در مکزيک و آمريکاي مرکزي و آمريکاي جنوبي کاشته و پرورش داده شده است و ازچنان ارزشي برخوردار بوده است  که در زمانهاي گذشته  برخي از مردم بومي  آن مناطق  از دانه کاکائو به عنوان واحد پول استفاده مي کرده اند.

در ابتداي قرن شانزدهم ، کريستف کلمب کيسه هايي پر از کاکائو با خود به اروپا برد ولي متوجه ارزش اقتصادي آن نشد . سپس در سال 1519  کورتز با خود کاکائو را به اسپانيا برد و خيلي زود کاکائو به يک نوشيدني لوکس متعلق به مردم با طبقه اجتماعي بالا شد. در قرن 17 و ابتداي قرن 18 کاکائو به عنوان درمان  بسياري از بيماري ها شناخته شد و هم به عنوان معجوني براي برانگيختن مهر و محبت  اگرچه همچنان براي عامه مردم بسيار گران بود . بالاخره در قرن هجدهم ، فروشگاههاي شکلات در لندن برپا شد و  شکلات را به دامنه وسيعتري  از جامعه ارائه کردند و به سرعت  محبوبيت فروشگاههاي  شکلات از قهوه خانه ها پيشي گرفت.

امروزه کاکائو دروسعتي  بيش از 43000 مايل مربع در سراسرجهان و در کشورهايي نظير غنا، اندونزي، برزيل ، نيجريه، کامرون و مالزي  کشت مي شود.

چگونگي برداشت محصول کاکائو

پس از آنکه ميوه کاکائو رسيد که 5 الي 6 ماه طول مي کشد از درخت چيده  شده و به دقت به وسيله قمه اي  به دوقسمت بريده شده و دانه هاي کاکائو خارج مي گردند.

پس از برداشت محصول، دانه ها ي کاکائو را برروي برگهاي موز ريخته ودر جعبه هاي چوبي بزرگي به منظور تخميرشدن به مدت چند روز قرار مي دهند  . در طي فرآيند تخميرشدن تغييرات شميايي پيچيده  اي صورت مي گيرد . تلخي دانه ها کاهش يافته و طعم و بوي شکلات افزايش پيدا مي کند. پس از تخميرشدن  نيز دانه ها را  خشک مي کنند که  در اثر  خشک شدن  رنگ قهوه اي دانه ها تيره تر شده و طعم و بوي کاکائو تقويت مي شود.

موارد استفاده از پودر کاکائو

ازميان  کليه محصولات خام کاکائو، پودرکاکائو از قابليت مصرف بيشتري برخوردار است  از آنجائيکه به خوبي پودر شده و آماده اضافه کردن به  انواع نوشيدني ها ،  شکلات هاي خانگي، بيسکوئيت کيک و کلوچه و انوع دسرها  است و به خوبي با آب ، مغزه ها و انواع شيرو محصولات لبني  مخلوط مي شود.

خواص درمانی پودر کاکائو:

كاكائو به عنوان دارویی انرژی‌بخش، شادی‌آفرین و تقویت‌كننده قلب شناخته می‌شود.

كاكائو باعث كاهش فشار خون و تنظیم كلسترول بد در خون می‌شود.

 

كاكائو انرژی‌بخش بوده و باعث از بین رفتن بی‌حالی، سختی‌های زایمان ، حاملگی و روماتیسم می‌شود.