تماس با ما

 

 

email: info@toosco.com

 

تلفن:36094376-051
فكس:36094376-051

 

 

email: info@toosco.com

 

تلفن:36094376-051
فكس:36094376-051

 
 
اسید سیتریک

تاریخ ایجاد   دوشنبه 01 تير 1394  تعدادمشاهده  363 بازگشت

 

شرکت کران آرا به عنوان یکی از تامین کنندگان اسيد سيتريك با بهترین کیفیت در دو نوع خشك و آبدار محصول کشور چين آماده ارائه میباشد.
 
اسيد سيتريك ارائه شده تحت برند Foodchem پس از انجام کلیه آزمونهای کنترل کیفیت و بر اساس استانداردهای ملی ایران و منطبق با معیارهای وزرات بهداشت غذا و دارو عرضه می گردد.

اسیدسیتریک یک اسید آلی ضعیف است که در مرکبات یافت می‌شود. اسید سيتريك در حال حاضر به صورت پودر هم تولید می‌شود. اسيد سيتريك معمولاً به عنوان یک ماده نگهدارنده طبیعی استفاده می‌شود. هنگامی که با غذا مخلوط می‌شود، طعم ترش (اسیدی) به آن را می‌دهد و گاهی اوقات در غلظت‌های بسیار بالا کمی تلخ می‌شود. میوه‌های خانواده مرکبات مانند لیموترش و لیموشیرین دارای سطح بالایی از غلظت اسید هستند. اسیدسیتریک در بیوشیمی نیز مهم است، به این دلیل که نقشی حیاتی در فرایند سوخت و ساز بدن ایفا می‌کند.
 
افزودنی غذا
اسیدسیتریک را می‌توان به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی استفاده کرد. هر چند که طعم تلخی دارد، ولی زمانی که با غذا مخلوط می‌شود، طعمی ترش یا اسیدی به آن‌ می‌دهد. از اسيد سيتريك به عنوان یک طعم‌دهنده در ساخت ویتامین ث و در تهیه نوشیدنی‌های گازدار استفاده می‌شود. از اسيد سيتريك در آب نبات ترش هم استفاده می‌شود - پوشش پودری سفید رنگ آب نبات‌ها اسیدسیتریک است. در آماده سازی گوشت، اسیدسیتریک را می‌توان به عنوان یک نرم‌کننده استفاده کرد، به این دلیل که می‌تواند باعث شکسته شدن پروتئین‌های گوشت شود. از آن به عنوان یک عامل تمیزکننده طبیعی هم استفاده می‌شود.
 
ترکیب با فلزات

 
اسیدسیتریک به راحتی با فلزات و مواد معدنی پیوند برقرار می‌کند، به همین دلیل برای شیرین کردن آب مفید است. صابون و مواد شوینده زمانی که حاوی اسیدسیتریک باشند، با تأثیر زیادی کار می‌کنند. اسيد سيتريك باعث می‌شود شامپوها به خوبی کار کنند، به این دلیل که مواد معدنی اضافی آب را جدا می‌کند. گاهی اوقات، غلظت بسیار بالای اسیدسیتریک باعث آسیب رساندن به مو می‌شود، به این دلیل که پوشش مو را شکسته و مواد معدنی مورد نیاز آن را جدا می‌کند، در نتیجه سفید شدن مو رخ می‌دهد. به عنوان یک عامل تمیزکننده، اسیدسیتریک برای از بین بردن لکه‌های آب در حمام و آشپزخانه استفاده می‌شود، بدون اینکه نیازی به مالش باشد. از اسيدسيتريك برای حل کردن زنگ مواد فولادی استفاده می‌شود. همچنین برای ظاهر کردن عکس هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در لوسیون ها و ماسک های پوست هم اسیدسیتریک وجود دارد، اما استفاده بیش از حد ممکن است به پوست آسیب وارد کند، مخصوصاً پوست‌های حساس.
 
ایمنی در زمان استفاده
برای ایمنی، از تماس با اسیدسیتریک خشک، یا محلولِ با غلظت بالای آن خودداری کنید، برای این که می‌تواند باعث تحریک پوست شود. تماس اسيدسيتريك با چشم ممکن است باعث احساس سوزش شده و در صورت تماس طولانی مدت حتی می‌تواند به کوری منجر شود. از استنشاق و خوردن اسیدسیتریک پودری خودداری کنید، برای این که ممکن است باعث سوزش و تحریک مجاری تنفسی یا دستگاه گوارشی شود. محتاط باشید. در هنگام کارکردن با اسيدسيتريك محصولات از لباس‌ها و وسایل محافظ استفاده کنید. حتی مصرف بیش از حد مواد غذایی حاوی اسیدسیتریک می‌تواند باعث فرسودگی مینای دندان‌ها شود.
با وجود اینکه احتیاط‌های زیادی در استفاده از اسیدسیتریک وجود دارد، ولی مزایای خوبی هم دارد. یکی از آن موارد این است که تقریباً هیچ خطری برای محیط‌زیست ندارد، برای اینکه یک ترکیب طبیعی است. تعداد خیلی کمی از افراد هستند که به اسیدسیتریک حساسیت دارند. ممکن است بعضی از افراد حساسیت معده داشته باشد، بنابراین بهتر است آن‌ها از غذاهایی که حاوی اسيدسيتريك است اجتناب کنند.
در صورتی که اسیدسیتریک را استنشاق کرده‌اید، به بیرون رفته و هوای تازه تنفس کنید. در صورت بلع مقادیر زیادی از اسيدسيتريك، برای جلوگیری از ایجاد مشکلات معده، به سرعت خود را تحریک به بالا آوردن کنید. اگر اسيدسيتريك با پوست شما تماس پیدا کرد، منطقه آسیب‌دیده را برای چند دقیقه زیر آب بگیرید. اگر اسیدسیتریک وارد چشم شما شد، چشمان خود برای حداقل 15 دقیقه زیر آب جاری بشویید. اگر علائمی همانند اشکال در تنفس، و سوزش پوست و یا چشم باقی ماند، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

 

 


نظرات در مورد:اسید سیتریک

نام شما:
نظر شما:
افزودن نظر